پیام “سان جین مون” ریاست جهانی کانون خانواده برای اتحاد و صلح جهانی در مراسم افتتاحیه فدراسیون دانشجویان و جوانان برای صلح

مرکز فرهنگی توکیو – 17 می 2017

 

 

رهبران برجسته، مقامات محترم و شرکت کنندگان مراسم نهاد ” دانشجویان و جوانان برای صلح” در ژاپن. برای من افتخار بزرگی است که امروز با شما بوده و این امکان را دارم تا بتوانم همزمان با این رخداد بسیار مهم با شما صحبت نمایم.

از اینکه بار دیگر در ژاپن هستم احساسی بسیار خوب داشته و خصوصا با دیدن جمع کثیری از جوانان با انرژی و پویا که در این مکان گرد آمده‌اند احساس تعالی و شعف میکنم.

 میناسان کونی چی وا! (به ژاپنی، سلام بر همگی).

بعد از کشور کره که خانه‌‌ی من و “کشورِ پدر” محسوب می‌شود، ژاپن در جایگاه “کشورِ مادر” جای خاصی در قلب من دارد. من در امریکا رشد کرده و بزرگ شده‌ام و زمانی‌که والدینم مشغول انجام ماموریت‌ خود بودند، بیشتر اوقات توسط سه خواهر ژاپنی مراقبت و نگهداری می‌شدم. فرهنگ، زبان و عشقی که از آن خواهران دریافت کرده‌ام جایی ویژه و همیشگی در قلب من دارد. من و همسرم مدت زیادی را در این کشور زیبا، کار و زندگی کرده‌ایم. 

برای ما، ژاپن همیشه مثل خانه‌مان بوده است. در طی دوران رشد و گسترش نهضت‌ در سراسر دنیا، مبلغان ژاپنی همیشه با فداکار و ایثار روزانه در عمق مشیت الهی خدمت نموده‌اند. شما خون حیات و انرژی لازم برای جریان کار و تلاش خدا در سطح جهانی را فراهم آورده‌اید. امروز در این جا و در حضور شما تمام چیزی که می‌توانم با نهایت صداقت تقدیم شما نمایم صمیمانه‌ترین عشق، احترام و تشکر قلبی از یکایک شما است.  نهضت در کشور ژاپن بعنوان یک الگوی الهام بخش از عشق راستین، زندگی برای خاطر دیگران، و یک خانواد‌ه‌ای تحت تسلط خدا رشد نموده است.      

وقتی مادر راستین در فوریۀ امسال و در حضور دو هزار نفر از جوانان کره، ژاپن و دیگر کشورهای دنیا آغاز به کار نهاد ” دانشجویان و جوانان برای صلح (YSP)” را اعلام نمودند، جوانان حاضر در این نهاد را “نیروهای ویژه‌ای” نامیدند که صدا زده شده‌اند تا دنیای صلح ابدی را برپا نمایند، دنیایی بر اساس ایده‌آل “چان ایل گوک” والدین راستین که همان ملت متحدۀ صلح می‌باشد. از آن‌جا که تاریخ شش هزار ساله‌ی کار و تلاش خدا برای بازسازی به نقطۀ اوج خود رسیده، شما فرا خوانده و تدهین شده‌اید تا به عنوان “نیروهای ویژه” این موضوع را به انجام برسانید.  

شما جوانان پاک و خالصی هستید که والدین راستین پرورش‌تان داده‌اند تا “نور جهان” بوده و دنیایی با صلح همیشگی را بنا نمائید. آیا شما چنین جوانانی هستید؟(پاسخ حضار) بله.

بیائید به این پرسش با تمام قلبمان جواب دهیم تا والدین بهشتی و والدین راستین ما نیز بتوانند این عهد و پیمان را بشنوند. (پاسخ حضار) بله.

من هیچ شکی ندارم که شما جوانان با به ارمغان آوردن امید در عمق سیاهی‌ها، و هدایت کردن یک انقلاب عشق راستین، هماهنگی و صلح و آرامش در سرتاسر دنیا، همان نوری خواهید بود که جهان به آن نیازدارد.

من دریافتم بسیاری از شما که در اینجا گرد آمده‌اید کمتر از 30 سال سن دارید. درسته؟ بسیار خوب. این دوره مهم‌ترین دورۀ زندگی شماست. این دوره‌ای است که در طی آن شخصیت ما شکل گرفته و معلوم می‌سازیم که به عنوان یک فرد مستقل، چگونه کسی هستیم. در این دوره است که می‌پرسیم چرا زندگی پر از درد و رنج است، و هم چنین از خود سوال می‌کنیم که چگونه و چه کمکی می‌توانیم انجام دهیم تا این درد و رنج خاتمه یابد. ما درمی‌یابیم که خواستار چه نوع زندگی‌ای بوده، چگونه می‌توانیم بهترین کار را برای خودمان و دیگران انجام داده و چگونه میخواهیم که به یاد آورده شویم.

تصمیماتی که در این دوره می‌گیریم بطور موثری بر آینده‌مان تاثیر می‌گذارد. بنابراین، این دوره  مهمترین و بزرگترین دورۀ زندگیتان است. به همین دلیل مادر راستین به ژاپن آمدند و باز به همین دلیل از من خواستند که با شما صحبت کنم. ایشان می‌خواهند تا قلب پر از عشقشان، توجه به فرد فرد شما و امید به یکایک شما را با شما به بگذراند. لطفا به زمانی فکر کنید که پدر راستین و مادر راستین هم سن با شما بودند. من مطمئن هستم که شما می‌دانید پدر راستین 16 ساله بودند که مستقیما توسط عیسی صدا زده شده تا ماموریت او را ادامه دهد.

مادر راستین به عنوان تنها دختر عزیز و بی‌گناه که توسط بهشت آماده شده بود نیز در سن 16 سالگی صدا زده شد تا در یازدهم اپریل 1960 (تقویم قمری) با پدر راستین در مراسم ازدواج مقدس شرکت نموده و در نتیجه موقعیت و جایگاه والدین راستین را تاسیس نمایند. اگر چه والدین راستین ما به عنوان تنها پسر و دختر عزیز و بی‌گناه توسط بهشت صدا زده و تدهین شده بودند، اما با این وجود می‌دانیم که آن‌ها بایستی مسیری پر از تیغ و خار را که رنج آن برای ما قابل تصور نبوده و سختی‌اش قلب را به درد می‌آورد را طی نمایند.

در آن زمان به نظر می‌رسیده که والدین راستین دیگر هیچ راه نجاتی ندارند. اما آن‌ها با عشق، ایمان و اطاعت مطلق بر تمام سدها و مشکلاتی که به نظر غیرقابل حل می‌آمدند فائق شدند. آن‌ها دروازۀ باشکوه فیض و برکت را گشوده، و این امکان را فراهم نمودند تا ما در عهد تکمیل شده قرار گرفته و رشد نمائیم تا میوه‌های عشق راستین و صلح را برای نسل‌های آینده به بار آوریم. حالا که در این لحظۀ خاص از تاریخ در اینجا ایستاده‌ایم، هر کدام از شما در چشم بهشت بسیار گرانبها و با ارزش هستید.

لطفا، میراث گرانبهائی را که به ارث برده‌اید قدر دانسته و از هر لحظۀ ارزشمند زندگیتان بر روی زمین به عنوان پیشکش عشق راستین به والدین بهشتی و والدین راستین استفاده نمائید. بیائید تا تبدیل به فرزندان و خانواده‌هائی شویم که شادی، آرامش، شکوه و افتخار را به والدین بهشتی و والدین راستین برمی‌گردانیم. بیائید مسئولیت کامل بر عهده گرفته و پیروزی را برای والدین راستین و والدین بهشتی به ارمغان بیاوریم. آیا می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ (پاسخ حضار) بله. آجو.

متشکرم برادران و خواهران

ماه گذشته مراسم گرامیداشت پنجاه و هفتمین سالروز ازدواج مقدس والدین راستین را که نقطه عطفی برجسته در تاریخ کار و تلاش خدا برای بازسازی بود را جشن گرفتیم. در آن روز والدین راستین دروازۀ ورود به عهد تکمیل شده و آزادی برای همۀ ما به عنوان خانواده‌های راستین و اعضای “فدراسیون خانواده برای صلح و اتحاد جهانی” را گشودند. والدین راستین از زمان برگزاری ازدواج مقدس با اتحاد مطلق و تعهد کامل به هم، دوش به دوش یکدیگر به مدت 52 سال کار کردند. والدین راستین به همراه والدین شما در تمام دنیا کار کردند و نهضتی جهانی را تاسیس نمودند که هدفش آفریدن دنیای صلح و دوستی و خانواده‌ای بزرگ تحت فرمان خدا بود.

آنها برای نیل به این هدف سازمان‌ها‌ و نهادهای زیادی تاسیس نمودند که هدف از آن‌ها حل مشکلات وخیمی است که بشریت با آن‌ مواجه بوده است. علاوه بر این سازمان‌ها و نهاد‌ها می‌توان از “فدراسیون خانواده برای صلح و اتحاد جهانی”(FFWPU)، “فدراسیون صلح جهانی”(UPF)، و “فدراسیون زنان برای صلح جهانی”(WFWP) و اینک نیز نهاد” جوانان و دانشجویان برای صلح” (YSP) را نام برد. دیدگاه مرکزی یا ایده‌آلی که کار آنها و نهضت ما را جهت می‌داد ساختن دنیائی زیر نظر خدا بود، دنیائی که در آن تمام مردم با همدیگر و با محیط طبیعی در هماهنگی بوده و با یکدیگر زندگی نمایند و از صلح  و سعادتی که نصیب هر دو طرف می‌شود لذت ببرند. در مرکز این دیدگاه، ساختن خانوادۀ آیده‌آل قراردارد، بنا کردن خانواده‌هائی که در عشق و نیکی راستین بوده و بر پایۀ وجود زن و شوهری استوار است که یکدیگر را دوست داشته و خودشان را وقف تحصیل و خوشبختی فرزندانشان می‌نمایند.  

خانواده بنیاد و اساس صلح است، و اگر بتوانیم خانواده‌ای قوی، مستحکم و دوست داشتنی بسازیم، آن‌گاه خواهیم توانست جامعه و ملتی قوی، مستحکم و دوست داشتنی را بوجود آوریم. به همین دلیل تمرکز نهضت ما بر عشق راستین، زندگی بخاطر دیگران، و برکت ازدواج مقدس است. هم چنین می‌دانیم که والدین راستین به طور خستگی ناپذیری برای حل منازعات بین ملت‌ها کار و تلاش نموده‌اند. والدین راستین می‌دانستند دنیائی که خدا را نشناسد دنیای یاس و ناامیدی، و دنیای جدائی‌ها و منازعات خواهد بود. در طی دوران جنگ سرد آن‌ها هر کوششی را برای حل منازعات جهانی بین دنیای کمونیست و دنیای آزاد به عمل آورده و حتی در سال 1990 به مسکو رفته تا با رئیس جمهور گورباچف و همسرش ملاقات نموده و آن‌ها را به سوی انجام اصلاحات در اتحاد جماهیر شوروی سوق دهد.

والدین من زندگی خود را وقف اتحاد کرۀ شمالی و کرۀ جنوبی نمودند. با چنین اندیشه‌ای در سر، و به قیمت به خطر انداختن زندگی‌شان، در سال 1991 با “کیم ایل سونگ”، پدر بزرگ رهبر فعلی کرۀ شمالی ملاقات نمودند. آن‌ها در طی این ملاقات، طرحی را برای انجام اصلاحات اساسی در کرۀ شمالی و اتحاد دوبارۀ شبه جزیرۀ کره ارائه دادند. مدتی قبل نیز مادر راستین راهپیمائی‌هائی را در کره ترتیب داده و از مردم تقاضا کردند تا برای اتحاد دو کره، صلح، و هماهنگی بین آن‌ها جهد و تلاش نموده و کوشش کردند تا مردم کره را در مسیری درست قرار دهند. والدین راستین تمام وقت، انرژی و منابعشان را وقف آموزشی در سطح بالاتر و ایجاد قلبی متمرکز بر خدا نمودند که همان دیدگاه جهانی برای برپائی یک خانوادۀ متحد بزرگ جهانی زیر نظر خدا می‌باشد. آن‌ها استراتژی گفتگو و همکاری بین مذاهب را به عنوان اصلی‌ترین عنصر ساختن دنیایی پر از صلح را توسعه وترویج دادند.  

والدین من همیشه فکر می‌کردند اگر چه در بین مذاهب دنیا تفاوت‌هائی به چشم می‌خورد، اما نود درصد تعلیمات و ارزش‌های آنان شبیه به هم است. بنابراین دلیلی وجود ندارد که مذاهب در بستر یک رابطۀ محترمانۀ متقابل، نتوانند با هم زندگی کرده و همکاری داشته باشند. در حقیقت، لازمه و پیش نیاز صلح در سیاره‌مان همین رابطۀ محترمانۀ متقابل بین مذاهب است. تنها وقتی عشق راستین، و بخشیدن، دوست داشتن و متحد بودن را عملی سازیم، می‌توانیم جدائی‌ها را درمان کرده، و تنفر را که باعث رشد و گسترش مجادلات و جنگ می‌شود را به پایان برسانیم. تنها از طریق دیدگاه خدا محور والدین راستین است که می‌توانیم تهدیدات جهانی مانند تروریسم، درگیری‌های قومی و نژادی، فقر شدید، بیماری‌ها، فقدان تحصیلات، و نقض حقوق بشر را حل و فصل نمائیم. ما بایستی بر خودخواهی و حرص بشری غلبه کنیم. به سبب جهل و ناآگاهی از خواست خدا، بشریت تا اعلی درجه به زمین ضربه زده است. تغییرات آب و هوائی تاثیرات مخرب بر سیاره‌مان گذاشته و آیندۀ ما را به شدت تهدید می‌کند. به همین دلیل بود که والدین راستین ما مداوما خود را وقف حفاظت و مراقبت از محیط زیست کرده بودند.

اگر تا سال 2050 نتوانیم به عنوان یک خانوادۀ بزرگ جهانی رفتار و شیوه‌های خود را در قبال کرۀ زمین عوض نمائیم آن‌گاه با یک فاجعۀ بزرگ و زوال زندگی روبرو خواهیم شد. اکنون صبح‌ها به جای آن‌که به سراغ اخبار روزانه و یا پیش بینی وضعیت آب و هوا برویم، ترجیح می‌دهیم که بدنبال “misemungi” (گزارش میزان گرد و غبار) باشیم تا دریابیم که آیا می‌توانیم به بیرون از خانه رفته و یا باید تمام روز را ماسک زده و در منزل بمانیم. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی(WHO) در میان تمام شهرهای صنعتی جهان، سئول اکنون بالاترین رتبۀ آلودگی هوا را دارد. خواندن این اخبار قلب انسان را می‌شکند زیرا معنی این گزارش‌ها آن است که دیگر بچه‌ها نمی‌توانند آزادانه به بیرون از خانه رفته و به بازی بپردازند. این واقعیتی ناراحت کننده است که بشریت باید آن را حل و فصل نماید.    

این سیارۀ زیبا و جهان شگفت آور هدیه‌ای ارزشمند از طرف خالق ما است. ما صدا زده شدیم تا از این محیط زیست گرانبها مراقبت نمائیم. ما باید مسئولیت به عهده گرفته و عاشقانه کار کنیم تا به خاطر نسل‌های آینده، زمانی‌که دنیا را ترک می‌کنیم آن‌را دنیائی بهتر از زمانی کرده باشیم که در زمان تولد تحویل گرفته بودیم. مادر راستین می‌داند که اگر زمینی وجود نداشته باشد پس آینده‌ای نیز وجود نخواهد داشت. او می‌داند که زندگی تمام گونه‌ها منوط به تداوم حیات زمین، این هدیۀ والدین بهشتی ما است و اگر مردم دنیا والدین بهشتی و والدین راستین را نشناسند، پیامد آن تاریکی، زوال و انهدام خواهد بود. به همین دلیل است که مادر راستین مصرانه می‌خواهد که “چشم انداز “2020 به انجام رسیده و “چان ایل گوک” تکمیل گردد.

تنها وقتی که تمام دنیا والدین راستین را شناخته و با حقیقت آنها قلب و جانشان روشن گردد، می‌توانیم اینجا در روی زمین به تمام موجودات زنده و عالم آفرینش صلح و سعادت را ارزانی نمائیم. دو رویداد “جایزۀ صلح سان‌هاک” و “انجمن بین المللی پارلمان‌ها برای صلح” که همین اخیرا اجرا شدند بر این نکته تمرکز داشتند. برادران و خواهران، ماموریت نهاد ” دانشجویان و جوانان برای صلح” (YSP) بسیار مهم است. نهاد ” دانشجویان و جوانان برای صلح”(YSP) به همراه “فدراسیون صلح جهانی”(UPF)، و “انجمن بین المللی پارلمان‌ها برای صلح”(IAPP) و “فدراسیون زنان برای صلح جهانی”(WFWP) می‌توانند اتحادی مستحکم بین جوانان پرهیزکار خواهان صلح را به وجود آورند. اتحادی که اگر متمرکز بر والدین راستین باشد می‌تواند دنیا را دگرگون و عوض نماید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود تا کشورتان ژاپن را به جنبش و تغییر درآورید. شما می‌توانید کره، ایالات متحده و حتی سازمان ملل را نیز به جنبش و تغییر درآورید.       

والدین راستین در طول زندگی خود همواره پیروز بوده‌اند. تمام کارهائی که والدین راستین و والدین بهشتی در طول زندگی خود انجام داده‌اند به خاطر بشریت و تمام آفرینش بوده است. زندگی آنان باید یک الگو و مدل برای ما بوده و دنیای بهتری برای نسل‌های آینده بسازیم. بیائید به عنوان فرزندانی شایسته مسئولیتمان را بطور کامل به انجام رسانده، قلب والدین راستین را آزاد ساخته و کمک نمائیم تا آنان کارشان را بر روی زمین و بهشت بطور کامل به انجام برسانند. آیا می‌توانیم این‌کار را انجام دهیم؟ (پاسخ حضار) بعله. به عنوان یک جوان شما دارای انرژی و دیدگاه بوده و پر از رویا برای دنیائی بهتر هستید.  

برای همین است که مادر راستین ژاپن را دوست دارد. او اهمیت نقش مشیتی ژاپن را برای دنیا می‌داند. در اینجا یعنی”کشور مادر” ژاپن و هم چنین در تمام دنیا، والدین و برادران و خواهران شما یعنی نسل اولی‌ها، همه چیزشان را به خاطر دنیا و صلح فدا نموده و تمامی پایه‌های غرامت را بنا نمودند. ژاپن به عنوان”کشور مادر” نهضتمان را در تمامی دنیا تغذیه کرده و پرورش داده، با عشق و محبت از آن مراقبت نموده، مبلغان را بسیج و پشتیبانی کرده و به این خاطر همه چیزشان را وقف والدین بهشتی و والدین راستین نموده‌اند. ژاپن همانند مادر راستین مسیر سخت و طاقت فرسای مشیت الهی را پیموده‌ تا اشتباهات تاریخ بشری را بازسازی نمایند.  

شما بار سنگین قرار گرفته بر دوش مادر راستین، در بخشیدن و دادن همۀ داشته‌هایش به خاطر به دست آوردن تمامی فرزندان والدین بهشتی در سراسر دنیا را، به دوش کشیده‌اید. عشق بی‌قید و شرط و فرهنگ مبتنی بر قلب کشور شما، نهضت شکوهمند و صلح طلبانۀ بهشتی ما را در سراسر دنیا تغذیه نموده است. امروز متمرکز بر تک تک شما یعنی یکی از جوانان نهضت‌مان، که دانه‌ای پاک و خالص و پسر و دختری شایسته از نسل شکوهمند والدین راستین‌مان بوده، فعالیت نهاد ” دانشجویان و جوانان برای صلح”(YSP) را آغاز می‌کنیم. شما جوانان که در اتحاد مطلق با مادر راستین حاضر بر روی زمین و پدر راستین ساکن در بهشت هستید، در اینجا یعنی”کشور مادر” ژاپن گرد آمده‌اید تا این هدف را به انجام برسانید.

با این پایه مطمئن هستم که می‌توانیم پیروزی و صلح را برای بشریت و تمام آفرینش به ارمغان بیاوریم. شما جوانان ژاپنی می‌توانید آغازگر راهی باشید که باعث تغییر و نوزائی این ملت شده و در نتیجه کشور ژاپن خواهد توانست که آورندۀ صلح و سعادت و خوشبختی برای دنیا شود. رابطۀ میان ژاپن و کره از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است زیرا این دو نمایندۀ “ملت پدر” و “ملت مادر” هستند. وقتی والدین با هم متحد باشند، تمام خانواده و حتی نسل‌های آینده نیز با هم متحد خواهند بود. اگر جوانان کره‌ای و ژاپنی در نهاد “جوانان و دانشجویان برای صلح(YSP)” بتوانند در هماهنگی با هم برای بدست آوردن صلح تلاش و فعالیت نمایند، آن وقت می‌توانیم تاریخ دشمنی و عداوت را بازسازی نموده و عهدی جدید از صلح و رابطۀ محترمانه متقابل را بوجود آوریم. این‌کار موجی ایجاد خواهد کرد که باعث شسته و تمیز شدن دنیای پوشیده شده در ظلمت و حرص گردیده و در نتیجه دنیا آزاد شده و همۀ بشریت به جایگاه حقیقی خود یعنی یک خانوادۀ بزرگ زیر نظر خدا بازسازی خواهند شد.   

جوانان عزیز ژاپنی، لطفا برای این هدف متعالی و ارزشمند کار کنید. وضعیت دنیا بستگی به شما دارد. بخت و اقبال و برکت بهشتی با شما و نور الهی‌تان است. شما می‌توانید “نیروهای ویژه‌ای” شوید که آغازگر راهی برای ایجاد صلح بر روی زمین و در بهشت شود. والدین بهشتی و والدین راستین دروازه را گشوده‌اند. حالا پیروزی کامل آن‌ها بستگی به ما دارد که آیا می‌توانیم با هدایت و آموزش برادران و خواهرانمان در سراسر دنیا آن‌ها را به سمت آزادی راستین ببریم یا خیر. آیا می‌توانیم این‌کار را انجام دهیم؟ (پاسخ حضار) بعله. اجو.

مایلم وقتی به کره برمی‌گردم بتوانم به مادر راستین گزارش بدهم که شما جوانان با صداقت تمام پیمان بستید تا این آیده‌آل بزرگ را که بنا کردن یک خانوادۀ بزرگ جهانی زیر نظر خدا است را به انجام می‌رسانید. آیا شما با صداقت صد در صد پیمان می‌بندید که این پیروزی ملی را برای ژاپن بدست آورید؟(پاسخ حضار) بعله.

 مطمئنم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم. پس حالا بیائید همه با هم سه مرتبه به والدین بهشتی، والدین راستین و “کشور مادر” ژاپن درود بفرستیم. (sungli  x3)

 Arigato Gozaimashita! Minasan Aishitemasu!  (به ژاپنی) خیلی ممنون و دوستتان دارم.